Wybielanie zębów

 

Wybielanie stomatologiczne stało się jednym z najpopularniejszych zabiegów stomatologicznych w Polsce. Moda na nieskazitelnie biały uśmiech stała się powodem większej dbałości o wygląd zębów nie tylko dla gwiazd.

 

W naszej klinice wybielaniem zajmuje się:

 

higienistka Katarzyna Szewczyk-Wierzbicka

 

W Akademii Dentystów mogą Państwo wykonać wybielanie zębów dwiema metodami – gabinetową oraz domową (nakładkową).

 

Obie metody cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych Pacjentów. Istnieje również możliwość wybielania zębów martwych. Przed wybielaniem należy zęby profesjonalnie oczyścić w gabinecie higieny.

Wybielanie metodą domową jest przeprowadzane przez samego Pacjenta w warunkach domowych. Pacjent sam wybiera porę dnia, kiedy przeprowadzone będzie wybielanie. Pierwszym etapem przygotowania Pacjenta do wybielania jest pobranie wycisków w celu wykonania w pracowni protetycznej specjalnych, indywidualnych szyn. Po wykonaniu nakładek i sprawdzeniu, czy idealnie pasują i przylegają do zębów Pacjenta, lekarz przekazuje Pacjentowi nakładki, żel do wybielania oraz dokładne instrukcje dotyczące stosowania nakładek oraz preparatów wybielających. Lekarz nadzoruje efekt wybialania podczas wizyty kontrolnej będącej tuż po zakończeniu wybielaniam metodą domową.


Profesjonalne wybielanie w gabinecie jest najbardziej popularnym zabiegiem kosmetycznym w dzisiejszej stomatologii. Wybielanie metodą gabinetową jest wykonywane w gabinecie stomatologicznym w trakcie jednej wizyty. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, w której wykorzystywane jest niebieskie światło, które aktywuje żel wybielający, przyspieszając w ten sposób procesy utleniania, a co za tym idzie efekt wybielania. Wybielanie tą metodą zajmuje średnio od 60 do 90 minut.

 


Należy pamietać, że w celu utrzymania efektów wybielania należy przestrzegać kilku bardzo ważnych zasad:

  • systematyczna i dokładna higiena jamy ustnej
  • unikanie po wybielaniu produktów spożywczych silnie barwiących (stosowanie tzw. "białej diety")

 

W Akademii Dentystów istnieje również możliwość wybielania zębów martwych.

W przypadku zębów martwych preparat wybielający umieszcza się wewnątrz zęba. Na czas procesu wybielania zakładane są wypełnienia czasowe. Należy pamiętać, że ząb martwy musi być prawidłowo przeleczony kanałowo. Po zakończeniu wybielania zęba martwego, zakładane jest wypełnienie stałe. Ilość wizyt pacjenta poddającego się takiemu wybielaniu waha się od 2 do 4 wizyt – ilość wizyt jest indywidualną kwestią każdego Pacjenta i jest ona ustalana bezpośrednio z Lekarzem.