Stomatologia zachowawcza i estetyczna - Akademia Dentystów

 

W naszej klinice stomatologią estetyczną i zachowawczą zajmują się:

 

 

 

Stomatologia zachowawcza zajmuje się metodą zachowania zębów w naturalnym kształcie oraz kolorze. Głównym zadaniem stomatologii zachowawczej jest zapobieganie oraz leczenie najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów, jaką jest próchnica. Leczenie ubytków próchnicowych obecnie stało się bezbolesne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, może być wykonane w estetyczny, prawie niewidoczny sposób. Pozwoli to na zachowanie ich naturalnych właściwości. Materiały do wypełnień posiadają szeroką gamę kolorów. Umożliwia to ich perfekcyjne dopasowanie, dokładnie do koloru zęba pacjenta.


Stomatologia estetyczna obejmuje wszystkie działy stomatologii i zajmuje się poprawą wyglądu zębów. W jej obszarze można dokonać zmiany kształtu zęba (wydłużenie, skrócenie, poszerzenie), a nawet jego koloru oraz estetycznego i eleganckiego uzupełnienia części zębów.

Obok standardowych usług związanych z profilaktyką oraz leczeniem zębów oferujemy szeroką gamę usług z zakresu stomatologii estetycznej, w tym profesjonalne i bezpieczne wybielanie zębów.


Wybielanie zębów - białe i piękne zęby to dzisiaj niezwykle ceniony atut. Dodają uroku, pewności siebie, a także poprawiają samopoczucie. Każdy mając białe i zdrowe zęby, chętniej i częściej się uśmiecha. Dzięki temu jesteśmy korzystniej postrzegani przez otoczenie. Istnieje wiele sposobów na wybielanie zębów. Zabieg ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów.

Przed wybielaniem należy wyeliminować próchnicę, osad oraz kamień nazębny. Dla osób, które cenią efektywność procesu proponujemy metodę tzw. domową. Metoda ta opiera się na stosowaniu specjalnej nakładki, stworzonej na bazie wycisku zębów. Wypełnia się ją profesjonalnym żelem i samodzielnie kontroluje rezultaty działania. Warto pamiętać, że zarówno w trakcie, jak i po wybielaniu, należy stosować białą dietę, aby nie dopuścić do przebarwień. Oznacza to wyeliminowanie produktów barwionych takich jak: kawa, herbata, czerwone wino.

Drugą metodą wybielania jest metoda gabinetowa, która jest o wiele szybsza i skuteczniejsza od wybielania nakładkowego. W przeciągu godziny uzyskuje się efekt natychmiastowy. Nie stosuje się tego rozwiązania u kobiet w ciąży oraz u osób z nadwrażliwością zębów. Istnieje również metoda, dzięki której możliwe jest wybielenie martwego zęba. Polega ona na wewnętrznej aplikacji preparatu, którą powtarza się do czasu uzyskania satysfakcjonującego efektu/koloru.

Wszystkie z przedstawionych powyżej metod są bezpieczne i nie uszkadzają zębów.