Stomatologia dziecięca

 

Czy wiesz, że 9 na 10 dzieci zmaga się z próchnicą? Tego problemu nie można bagatelizować – nawet w przypadku zębów mlecznych – ponieważ wpływa to niekorzystnie nie tylko na stan jamy ustnej, ale również kondycję zdrowotną. Dlatego już od najmłodszych lat należy przyzwyczajać dziecko do prawidłowej pielęgnacji zębów oraz cyklicznych wizyt w gabinecie stomatologicznym.

W naszej klinice stomatologią dziecięcą zajmuje się:

 

 

Stomatologia dziecięca w naszej przychodni wkracza na wyższy poziom leczenia.

Odpowiednio wykwalifikowani dentyści oraz sprzęt bazujący na zaawansowanych technologiach pozwala przeprowadzić leczenie szybko, sprawnie i skutecznie. Dentysta rozpoczyna leczenie od postawienia diagnozy, na podstawie której dobiera odpowiednie metody. Nie zawsze konieczne jest leczenie kanałowe czy usunięcie zęba.

 


 

W ramach świadczonych usług przeprowadzamy:

  • zabiegi profilaktyczne
  • lakowanie bruzd (u dzieci w wieku 6-8 lat)
  • fluoryzację
  • lapisowanie
  • leczenie zębów mlecznych i stałych
  • leczenie endodontyczne
  • usuwanie zębów mlecznych i stałych.

Zapewniamy wysoki profesjonalizm, który przekłada się na efektywność leczenia, które jest bez lęku i stresu. Mali pacjenci wymagają szczególnego podejścia, a wizyta u dentysty może być dla nich niezwykle stresująca i wiązać się z panicznym lękiem. Mając tego świadomość, stomatologia dziecięca w Akademii Dentystów nabiera zupełnie innego znaczenia. Dokładamy wszelkich starań, by najmłodsi czuli się komfortowo w gabinecie. Dbamy o przyjazną atmosferę, która pozwala rozładować napięcie i negatywne emocje.

 

oferta Akademia dentystow

Plan na…
bezpieczne leczenie,
długotrwałe rezultaty,
piękny uśmiech.

Czyli dlaczego tak ważny jest plan leczenia ???

Konsultacja stomatologiczna w naszym gabinecie składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi szczegółowy wywiad medyczny, z którym pomoże zapoznać się nasz Opiekun Pacjenta. Informacje na temat ogólnego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, a także chorób przewlekłych mogą decydować o sposobie leczenia stomatologicznego. Druga część to szczegółowe badanie jamy ustnej. Naszym głównym celem jest rozpoznanie problemu i potrzeb pacjenta. Stosujemy wielospecjalistyczne podejście, skupiając się nie tylko na leczeniu biologicznym, ale także funkcjonalnym i estetycznym. Podczas badania jamy ustnej wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, między innymi lupy i mikroskop stomatologiczny, kamerę wewnątrzustną oraz aparat fotograficzny. Wykonujemy też niezbędne prześwietlenia, w tym tomografię komputerową.

Często zdarza się, że jedna wizyta konsultacyjna to zbyt mało, aby przygotować szczegółowy plan leczenia wraz z kosztorysem, zwłaszcza gdy pacjent wymaga wielospecjalistycznego leczenia. Szczegółowa analiza funkcjonalno-estetyczna z wykorzystaniem modeli zębów oraz zdjęć fotograficznych pozwala w pełni zaprojektować i „przymierzyć” nowy uśmiech. Dzięki tej metodzie pacjent jest dokładnie poinformowany przez jakie etapy leczenia będzie prowadziła droga do jego nowego, zdrowego i wymarzonego uśmiechu. W ten sposób możemy dopasować leczenie do oczekiwań pacjenta oraz jego możliwości finansowych.