Implantologia - Akademia Dentystów

W naszej klinice implantologią zajmują się:

 

 

Czym są implanty?

Implant jest nowym korzeniem, który zostaje wszczepiony w miejsce usuniętego zęba. Jest on filarem do zamocowania korony zęba. Wykonany jest z tytanu, który jest traktowany przez organizm jako własna kość. Dzięki temu zrasta się z nią tak jak w przypadku złamanych kości. Uzupełnienia oparte na wszczepach (implantach) pozwalają na uzyskanie bardzo dobrego efektu estetycznego i skutecznego odtworzenia czynności żucia. Warto pamiętać, że takie uzupełnienia są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ uzupełniają tylko brakujący ząb bez potrzeby ingerencji w sąsiednie zęby.

Dla kogo implant?

Implanty mogą być wszczepione wszystkim zdrowym osobom pełnoletnim, które posiadają braki zębowe lub całkowite bezzębie.


Główne zalety implantów to:

  • nie uszkadza się zębów sąsiadujących,
  • są stabilne, trwałe,
  • chronią przed zanikiem kości,
  • zachowana jest pełna estetyka uzębienia na długie lata,
  • zęby wyglądają i funkcjonują tak jak naturalne,
  • bez skrępowania można mówić, uśmiechać się.

Dla osób, które nie posiadają już swoich zębów doskonałym rozwiązaniem jest przymocowanie protezy zębowej na implantach, dzięki czemu:

  • poprawia się utrzymanie protezy (nie ma potrzeby używania klejów do protez),
  • pacjenci lepiej przeżuwają pokarmy, a więc poprawia się ich trawienie,
  • można jeść wszystkie produkty, a tym samym odczuwać ich smaki.

 

 


Zabieg implantacji krok po kroku:

Pierwszym etapem jest zgłoszenie się na wizytę konsultacyjną. Implantolog przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad oraz na podstawie analizy zdjęć rentgenowskich opracowuje plan leczenia. Do pełnej diagnostyki potrzebne są: zdjęcie pantomograficzne oraz tomografia komputerowa. Jeśli pacjent spełnia warunki, przeprowadzany jest zabieg wszczepienia implantu. Trwa on ok. 30 minut i wykonywany jest w znieczuleniu, co sprawia, że jest w pełni bezbolesny. Po upływie 7­- 10 dni zostają usunięte szwy. Na czas gojenia się implantu można zastosować tymczasowe uzupełnienie protetyczne, aby zamaskować lukę zębową.

W przypadku gdy u pacjenta jest zbyt mała powierzchnia kości do wprowadzenia implantu, wykonujemy zabieg sterowanej regeneracji kości. Polega on na zwiększeniu obszaru tkanki kostnej do rozmiarów, które umożliwią wprowadzenie implantu i odtworzenie na nim brakującego zęba. W miejscu zaniku kości wprowadza się pod dziąsło specjalny preparat, który stymuluje proces zrastania się własnej kości w strukturę preparatu, zwiększając swoją powierzchnię.

 

Wprowadzony implant po 3 – 6 miesiącach (w zależności od stanu zdrowia i ogólnej kondycji pacjenta czas ten waha się) trwale zrasta się z kością i zastępuje korzeń zęba. W późniejszym czasie stabilizuje odbudowę protetyczną. Jest to rozwiązanie bardzo trwałe, które daje gwarancję przywrócenia naturalnego, pięknego uśmiechu.

Po tym kilkumiesięcznym okresie można zająć się odbudową protetyczną. Na wizycie lekarz pobiera wyciski, aby technik dentystyczny mógł na podstawie modelu wykonać np. koronę porcelanową. Pasuje kształtem i kolorem do pozostałych zębów (patrz leczenie protetyczne).

Rezultatem takiego leczenia jest wygląd i uczucie posiadania własnych, zdrowych zębów. Implanty są inwestycją w trzecie zęby! Pierwsze implanty wprowadzono ponad 40 lat temu i do dzisiaj spełniają swoją funkcję w jamie ustnej. Skuteczność implantacji określa się w co najmniej 96% przypadkach!

oferta Akademia dentystow

Plan na…
bezpieczne leczenie,
długotrwałe rezultaty,
piękny uśmiech.

Czyli dlaczego tak ważny jest plan leczenia ???

Konsultacja stomatologiczna w naszym gabinecie składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi szczegółowy wywiad medyczny, z którym pomoże zapoznać się nasz Opiekun Pacjenta. Informacje na temat ogólnego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, a także chorób przewlekłych mogą decydować o sposobie leczenia stomatologicznego. Druga część to szczegółowe badanie jamy ustnej. Naszym głównym celem jest rozpoznanie problemu i potrzeb pacjenta. Stosujemy wielospecjalistyczne podejście, skupiając się nie tylko na leczeniu biologicznym, ale także funkcjonalnym i estetycznym. Podczas badania jamy ustnej wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, między innymi lupy i mikroskop stomatologiczny, kamerę wewnątrzustną oraz aparat fotograficzny. Wykonujemy też niezbędne prześwietlenia, w tym tomografię komputerową.

Często zdarza się, że jedna wizyta konsultacyjna to zbyt mało, aby przygotować szczegółowy plan leczenia wraz z kosztorysem, zwłaszcza gdy pacjent wymaga wielospecjalistycznego leczenia. Szczegółowa analiza funkcjonalno-estetyczna z wykorzystaniem modeli zębów oraz zdjęć fotograficznych pozwala w pełni zaprojektować i „przymierzyć” nowy uśmiech. Dzięki tej metodzie pacjent jest dokładnie poinformowany przez jakie etapy leczenia będzie prowadziła droga do jego nowego, zdrowego i wymarzonego uśmiechu. W ten sposób możemy dopasować leczenie do oczekiwań pacjenta oraz jego możliwości finansowych.