Implanty z koroną

Korona z Implantem - Warszawa, Grójec, Radom, Tarczyn, Magdalenka

Czym jest implant stomatologiczny?

Implant stomatologiczny jest to sztuczny korzeń zęba wykonany z tytanu, którym zastępuje się brakujący ząb. Stomatolog wprowadza implant do kości szczęki, gdzie tytan łączy się z kością. Tak jak wcześniej korzeń zęba teraz to implant tworzy stabilną podstawę dla korony, która z kolei będzie widoczną częścią nowego zęba.
Implanty stomatologiczne są bardzo małe, zwykle mają około 10 mm długości i jedynie 3-5 mm szerokości na wierzchołku.
Powszechnie uważa się, że implanty stomatologiczne są najbardziej skuteczną, obecnie stosowaną metodą odbudowy brakujących zębów, ponieważ dają one wiele korzyści pacjentom.

Kiedy są najlepsze implanty?

Leczenie implantologiczne to proces wieloetapowy, którego długość zależy od przypadku klinicznego. Przebiega on według następujących procedur :

1.

Pierwszym etapem

jest zabieg chirurgiczny podczas którego implant zębowy jest umieszczony w kości. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym dzięki czemu jest bezbolesny. Cała procedura trwa średnio około 20 - 30 minut.

Implanty zębów Grójec
2.
Implanty zębów Warszawa

Drugi etap

Okres osteointegracji - jest to proces w którym implant zębowy łączy się trwale z kością pacjenta. Czynność ta, w zależności od umiejscowienia implantu, trwa od 3 miesięcy (żuchwa) do 6 miesięcy (szczęka).

3.

Dodatkowe zabiegi

jak regenracja kości, wydłużają czas gojenia się implantu. Po tym czasie implant będzie gotowy do odbudowy jednak początkowo musi nastąpić zabieg odsłonięcia implantu. Odbywa się on w znieczuleniu miejscowym.

Implanty z koroną - Radom Akademia dentystów
4.
dobre implanty zebow z korona Akademia Dentystow Grojec Radom

Kiedy implanty?

Czy musiałeś zrezygnować z ulubionych dań od momentu utraty zębów? Czy czujesz się skrępowany rozmawiając ze współpracownikami i przyjaciółmi, ponieważ protezy lub brak zębów uniemożliwiają Ci wyraźne mówienie? Implanty zębowe przywrócą wszystkie funkcje jakie pełniły prawdziwe zęby. Niezależnie od tego jak twarde, chrupiące lub ciągnące się potrawy lubisz, dzięki implantom stomatologicznym powrócą one do twojego menu. Implanty przywrócą wyraźną mowę na kolejnej prezentacji biznesowej lub podczas długich rozmów z przyjaciółmi. Proteza na implantach

Implanty zębowe są najlepszym rozwiązaniem w przypadku wyrwania zęba, utraty lub usunięcia zęba

Zostaw telefon - oddzwonimy w 10 minut!

Prosimy obliczyć 5 plus 8.
Jakie są rodzaje implantów?

Zygomatyczne i proste, kolejnym podziałem sa systemy implantologiczne. W naszej klinice stosujemy systemy Premium.

Jaki implant zęba wybrać ?

Decydując się na wszczepienie implantu należy pamiętać, że ma on nam służyć przez długie lata, dlatego warto wybrać system dostępny i obsługiwany przez więkoszść gabinetów w kraju i za granicą aby zapewnić dostępność komponentów do swojego systemu implantologicznego. Jeżeli chodzi o wielkość, kształt, możemy bezpiecznie zdać się na Implantologa.

FAQ - Pytania i odpowiedzi

Ile czasu po usunięciu zęba można wstawić implant?

Jest możliwość wykonania ekstrakcji z natychmiastową implantacją, jeśli warunki na to pozwalają, o tym jednak decyduje lekarz. W każdym innym przypadku jest to proces indywidualny.

Na jak długo starcza implant?

Przy odpowiedniej higienie, przestrzeganiu zaleceń, implant stworzony jest do dożywotniego odtworzenia utraconych zębów.

Ile trwa leczenie?

Jest to proces bardzo indywidualny, zależny od przebiegu oraz miejsca implantacji. Należy uzbroić sie w cierpliwość, ponieważ minimalny czas wygajania się implantów to ok 4 miesięcy.

Jak długo goi się implant ?

W szczęce implant integruje się z kością ok 6 miesięcy, z kością żuchwy od 4 miesięcy.

Kiedy korona na implant?

Po okresie wygojenia się implantu z kością i przeprowadzeniu procedury protetycznej polegającej na odsłonięciu, lekarz decyduje o możliwości obciążenia implantu i założeniu korony protetycznej. Zazwyczaj jest to okres między 4 a 7 miesięcy po implantacji. Są jednak okoliczności, które mogą decydować o dłuższym procesie obciążenia implantu.

Kiedy implant a kiedy mostek, most porcelanowy?

W każdym przypadku, najlepszym rozwiązaniem dla Pacjenta jest implant. Jeżeli są warunki, które wykluczają zastosowanie implantu stosuje się most o czym decyduje lekarz. Wszczepienie implantów nie ma negatywnego wpływu na sąsiadujące zęby w przeciwieństwie do mostu, podczas którego wykonywania konieczne jest oszlifowanie sąsiadujących zębów.

Jak wygląda zabieg implantacji?

Jest wprowadzona procedura implantologoczna, polegająca na wprowadzeniu implantu przez błonę śluzową do kości i uzyskania stabilizacji pierwotnej implantu. Implant zostaje zamkniety śrubą zamykającą lub gojącą, założone są szwy, które zostają zdjęte na wizycie kontrolnej między 7 a 10 dniu po zabiegu. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Jakie badania są potrzebne?

Wywiad medyczny odnośnie stanu zdrowia, terapii farmakologicznych prowadzonych przez Pacjenta. Tomografia komputerowa (CBCT).