Podtlenek azotu (gaz rozweselający)

 

Podtlenek azotu – sprzymierzeniec Pacjentów odczuwających strach przez zabiegiem stomatologicznym. Każdy może być leczony bez bólu i lęku. Sedacja wziewna podtlenkiem azotu (gaz rozweselający) powoduje stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia oraz oddzielenia od rzeczywistości, przy jednoczesnym zachowaniu przez pacjenta odruchów i świadomości.

 

Wszyscy specjaliści w Akademii Dentystów pracują z wykorzystaniem podtlenku azotu.

 

 

Podtlenek azotu, znany również jako gaz rozweselający jest wykorzystywany przez stomatologów do zniwelowania poziomu strachu u Pacjentów odczuwających strach przed zabiegiem. Sedacja wziewna podtlenkiem azotu jest szczególnie polecana podczas zabiegów wykonywanych u małych Pacjentów. Typową reakcją Pacjentów na podanie podtlenku azotu jest odczucie fizycznego odprężenia, nabranie dystansu do rzeczywistości, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad odruchami i świadomością. Podtlenek azotu jest podawany w mieszaninie z tlenem, a jej proporcje są dostosowywane indywidualnie do potrzeb każdego Pacjenta.

 

Wskazania do zastosowania sedacji podtlenkiem azotu:

 

  • silny lęk przed leczeniem
  • lęk przed znieczuleniem u dzieci oraz dorosłych
  • nadpobudliwość nerwowa
  • odruch wymiotny
  • usuwanie złogów nazębnych
  • długie zabiegi chirurgiczne
  • leczenie próchnicy

 

oferta Akademia dentystow

Plan na…
bezpieczne leczenie,
długotrwałe rezultaty,
piękny uśmiech.

Czyli dlaczego tak ważny jest plan leczenia ???

Konsultacja stomatologiczna w naszym gabinecie składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi szczegółowy wywiad medyczny, z którym pomoże zapoznać się nasz Opiekun Pacjenta. Informacje na temat ogólnego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, a także chorób przewlekłych mogą decydować o sposobie leczenia stomatologicznego. Druga część to szczegółowe badanie jamy ustnej. Naszym głównym celem jest rozpoznanie problemu i potrzeb pacjenta. Stosujemy wielospecjalistyczne podejście, skupiając się nie tylko na leczeniu biologicznym, ale także funkcjonalnym i estetycznym. Podczas badania jamy ustnej wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, między innymi lupy i mikroskop stomatologiczny, kamerę wewnątrzustną oraz aparat fotograficzny. Wykonujemy też niezbędne prześwietlenia, w tym tomografię komputerową.

Często zdarza się, że jedna wizyta konsultacyjna to zbyt mało, aby przygotować szczegółowy plan leczenia wraz z kosztorysem, zwłaszcza gdy pacjent wymaga wielospecjalistycznego leczenia. Szczegółowa analiza funkcjonalno-estetyczna z wykorzystaniem modeli zębów oraz zdjęć fotograficznych pozwala w pełni zaprojektować i „przymierzyć” nowy uśmiech. Dzięki tej metodzie pacjent jest dokładnie poinformowany przez jakie etapy leczenia będzie prowadziła droga do jego nowego, zdrowego i wymarzonego uśmiechu. W ten sposób możemy dopasować leczenie do oczekiwań pacjenta oraz jego możliwości finansowych.