Chirurgia stomatologiczna - Akademia Dentystów

Chirurgia stomatologiczna obejmuje szereg zabiegów w obszarze jamy ustnej. Dla większości pacjentów kojarzy się ona wyłącznie z usuwaniem zębów, natomiast jej zakres jest zdecydowanie większy. W naszej klinice wykonujemy wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej i chirurgii szczękowo- twarzowej. Zabiegi wykonywane są najczęściej w znieczuleniu miejscowym. W zależności od rodzaju zabiegu i życzeń pacjenta istnieje możliwość wykonania zabiegów w znieczuleniu ogólnym pod stałym nadzorem zespołu anestezjologicznego.

 

W naszej klinice chirurgią stomatologiczną zajmuje się:

lek. dent. Adam Jakimiak

lek. dent. Joanna Ucieklak

lek. dent. Przemysław Kosewski


Główne obszary działań chirurgii stomatologicznej:

  • ekstrakcja zęba i usuwanie zębów zatrzymanych,
  • resekcja wierzchołka korzenia,
  • hemisekcja,
  • radektomia,
  • chirurgia przyzębia (np. podcinanie wędzidełka),
  • chirurgia implantologiczna.

 

Chirurgia stomatologiczna ma na celu nie tylko usunięcie zęba. Nasi chirurdzy w niektórych przypadkach mogą bezpośrednio po ekstrakcji wykonać zabieg implantacji w miejscu usuniętego zęba.

Jest to implantacja natychmiastowa w świeżym zębodole. Natomiast w zwykle pierwszym etapem jest usunięcie zęba, a następnie po 6 tygodniach, po okresie wygojenia wszczepia się implant zębowy. Korzyści wynikające z takiego leczenia to przede wszystkim mniejsza ilość zabiegów i skrócony czas leczenia.
Dzięki precyzji naszych chirurgów i zastosowaniu odpowiedniego znieczulenia zabiegi są absolutnie bezbolesne. Większość pacjentów wraca do codziennych zajęć już następnego dnia po zabiegu.

Zespół naszych lekarzy dokłada wszelkich starań, aby ekstrakcja zębów była ostatecznością. Jeśli pacjenci przestrzegają zaleconych wizyt kontrolnych po leczeniu mogą cieszyć się pięknym uśmiechem do długich lat.

 


 

oferta Akademia dentystow

Plan na…
bezpieczne leczenie,
długotrwałe rezultaty,
piękny uśmiech.

Czyli dlaczego tak ważny jest plan leczenia ???

Konsultacja stomatologiczna w naszym gabinecie składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi szczegółowy wywiad medyczny, z którym pomoże zapoznać się nasz Opiekun Pacjenta. Informacje na temat ogólnego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, a także chorób przewlekłych mogą decydować o sposobie leczenia stomatologicznego. Druga część to szczegółowe badanie jamy ustnej. Naszym głównym celem jest rozpoznanie problemu i potrzeb pacjenta. Stosujemy wielospecjalistyczne podejście, skupiając się nie tylko na leczeniu biologicznym, ale także funkcjonalnym i estetycznym. Podczas badania jamy ustnej wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, między innymi lupy i mikroskop stomatologiczny, kamerę wewnątrzustną oraz aparat fotograficzny. Wykonujemy też niezbędne prześwietlenia, w tym tomografię komputerową.

Często zdarza się, że jedna wizyta konsultacyjna to zbyt mało, aby przygotować szczegółowy plan leczenia wraz z kosztorysem, zwłaszcza gdy pacjent wymaga wielospecjalistycznego leczenia. Szczegółowa analiza funkcjonalno-estetyczna z wykorzystaniem modeli zębów oraz zdjęć fotograficznych pozwala w pełni zaprojektować i „przymierzyć” nowy uśmiech. Dzięki tej metodzie pacjent jest dokładnie poinformowany przez jakie etapy leczenia będzie prowadziła droga do jego nowego, zdrowego i wymarzonego uśmiechu. W ten sposób możemy dopasować leczenie do oczekiwań pacjenta oraz jego możliwości finansowych.